Συνάντηση με τον Σύλλογο Εργαζομένων του Δήμου

Συνάντηση κλιμακίου της Δημοκρατικής Συνεργασίας – Μπροστά Μαζί με το Δ.Σ του Συλλόγου εργαζομένων του Δήμου:
Δημοσθένης Παπακωνσταντίνου: Aπό εμάς οι εργαζόμενοι θα αντιμετωπίζονται ως συνεργάτες της Διοίκησης στην επίτευξη του κοινού στόχου που δεν είναι άλλος από την εξυπηρέτηση του δημότη.
Είναι αυτονόητο ότι θα παρέχονται όλα τα μέσα ευχάριστου, ασφαλούς και υγειούς εργασιακού περιβάλλοντος για καλύτερη απόδοσή τους.
Θα αναληφθούν άμεσες πρωτοβουλίες να έλθει προσωπικό στο Δήμο ,που δυστυχώς έχει αδειάσει από εργαζόμενους.
Η εκπαίδευση και επιμόρφωσή τους άμεσες προτεραιότητες, καθώς και η διασύνδεσή και δικτύωσή τους με εργαζόμενους άλλων Δήμων ημεδαπής και αλλοδαπής για ανταλλαγή καλών πρακτικών.
Ξεκινά μια νέα εποχή στη σχέση Διοίκησης εργαζομένων στο Δήμο.
Τους ακούμε, λαμβάνουμε σοβαρά υπ όψη τις προτάσεις τους ,τους δίνουμε αρμοδιότητες ,ενισχύουμε και επιβραβεύουμε θετικές πρωτοβουλίες ,ζητάμε υπευθυνότητα απέναντι στο κοινό μας έργο.
Τους εμπιστευόμαστε.